Povinnost mit pokladnu od 1 1 2015

Provozujeme obchod, ve kterém je obrat evidován pomocí pokladny. Zákazníci často chtějí nakupovat v cizí měně za nakupované zboží, obvykle v eurech. Je registr v pokladně v cizí měně dodatečný?

V souvislosti s uměním. 111 odst. 1 písm. 3a bod 1 zákona o DPH, vedení evidence pomocí registračních pokladen, poplatníci DPH jsou povinni za každý prodej vytisknout daňový doklad nebo fakturu a vystavit zákazníkovi vytištěný doklad.

V § 10 odst. 1 písm. 1 bod 14 vyhlášky o technických podmínkách, i když v § 8 odst. 1 písm. 1 bod 14 vyhlášky o pokladnách, která obsahuje informace, které by měly být vydávány na daňovém účtu, musíme nutně znamenat měnu, ve které je prodej zaznamenán, přinejmenším za celou částku hrubého prodeje.

Diet Stars

Hlavní kritéria a technické podmínky, které musí záznamové společnosti splňovat, jsou uvedeny v bodě 2 tohoto předpisu týkajícího se technických podmínek.

Ano, ve vědě § 14 odst. 1 písm. 1 tohoto nařízení by měl být program k prodeji v obchodě mimo jiné \ t funkce: umožnění daňovému poplatníkovi změnit název měny, ve které je prodej zaznamenán, nebo jeho zkratku, a naprogramovat danou změnu předem zadáním data a času změny; zaznamenání data a času zahájení evidence prodeje ve vlastní měně ve fiskálním povědomí, jakož i přepočítání součtu hrubých tržeb do jiných měn, přičemž výsledek přepočtu spolu s kurzem a vypořádáním plateb se zapíše do daňového účtu po daňovém logu s logem dané jednotky ; přepočet musí být proveden s citlivostí nejméně šest desetinných míst a výsledek přepočtu musí být zaokrouhlen na dvě desetinná místa.

Značky používané Bankou Polska slouží k označení zkratky názvů cizích měn.

Proto, pokud má daňový poplatník za cíl prodávat materiály spotřebitelům, kteří platí poplatek v cizích měnách, pak musí být zpravidla k dispozici pokladna vybavená funkcí, která zajistí směnné kurzy.

S formulářem, který byl uveden v otázce, lze odvodit, že poplatek za nakoupené produkty má být použit v eurech, v době, kdy bude hodnota prodeje formulována v PLN. Nařízení o DPH neupravují směnný kurz, musíme přiznat k přepočtu zlotého na euro.